Jump to content
Sign in to follow this  
Technics

Kayıp Wallpaperınıza Erişin.. Cpbitmap Sorunu...

Rate this topic

Recommended Posts

tüm iDevicelarda Masaüstlerinize atadığımız resimler bazen biz istemeden silinirler ve masaüstünde o bize baktığı halde resim dosyasına erişemeyiz. Backup ile geri gelse bile masaüzeriniz o çok değerli resim dosyası olmayınca elimizde masaüstünü bile değiştiremezsiniz :)

nereden biliyorum tecrübeye sabit..

Ve enteresandır ki o kadar aramanıza rağmen Türkiye toprakları içinde bir tane alakalı konuda bulamazsınız :) işte o noktada imdadınıza ben yetişicem :)

Bizim de yapmamız gereken dolayısıyla bu dosyayı geri dönüştürmek. ama öyle uzantı adını değiştirerek yapabileceğimiz basitlikte değil elbette bu iş..

Detaylı şekilde anlatıyorum.

JB li cihazınızda

/var/mobile/Library/SpringBoard

klasöründe ki

"HomeBackground.cpbitmap"

isimli dosyayı bilgisayarınıza kaydediyorsunuz.

(nette araştırırsanız eğer ".cpbitmap" isimli bu uzantının Apple tarafında ios sistemlerde kullanılam dönüştürülmüş bmp olduğunu öğrenebilirsiniz. )

Sonrasında tek yapmanız gereken

CPBitmap Converter

adresine girerek (adamları tebrik ettim bu yüzden site yapmışlar, fakat dikkat edin her zaman ulaşılamayabiliyor. :)

"HomeBackground.cpbitmap" isimli dosyayı gösterip neye dönüştürmek istediğinizi seçmek. (jpeg veya png) upload bittikten sonra dosyayı bilgisayarınıza .html uzantısı olarak kayıt ediyorsunuz. sonrasında da uzantıyı jpeg veya png hangisini istediyseniz ona değiştirerek kayıp masaüstünüze ulaşıyorsunuz.

Bilgi paylaşılınca değer kazanır, iyi forumlar :)

bef8c7e52bdf6dc9d8f461466316cf9a54138454.PNG

• Like 1

selam benim süyle bir sorunum var telefon iphone 5 AYARLAR DUVARKAHITLARI VE PARLAKLIK ;DUVAR KAHIDI SEC, APPLE DUVAR KAGIDI,buraya kadar hersey normal ama apple duvar kagidi secenehinde hicbirsey görünmüyor bos.bi cözümü varmi acaba

İcleanerle Silmiş olabilirsiniz.Temiz bir Restore ile Herşey Çözülür.