Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
hanzalayuksel

Apple Mac OS X yerleşik sözlük kullanımı...(ingilizce türkçe destekli)

Rate this topic

Recommended Posts

İngilizçe çalışanlar veya ingilizce sözlüğe ihtiyacı olanlar Mac os x de yerleşik sözlüğü kullanabilirler. sözlük tek kelimeyle harika artı bugün ingilizce-türkçe ekleme özelliğini de keşfettim tadından geçilmez oldu.

Alternatifli indirme linkleri:

http://uploadmirrors.com/download/1LE7JCTU/S__zl__k_Y__kleyici.mpkg.zip

Edited by engineer79

Hotfile.com: One click file hosting: sozluk.zip

linkteki dosyayı indirip ... mac os x de bulunan sözlük---dosya-- sözlük klasörünü aç--seçeneklerini açıp dosyayı içine sürükleyin kapatın. yine sözlük uygulamasının sözlük ---tercihler kısmında sözlüğü aktif hale getirip sırasını değiştirip kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun

Teşekkürler paylaşım için. Birkaç fotoğraf veya bir video da ekleyebilirseniz sevinirim.

Cok faydali bir ugulama tesekkurler paylasim icin

Edit: Acaba Almanca Turkce surumunude bulabilirmisiniz?

Edited by montezuma

http://turkmac.com/dl/turkcesozlukler.zip

Türkçe ,Türkçe- İngilizce , Osmanlıca , Almanca , Arapça , Tıp terimleri ve Hukuk terimleri

Teşekkürler paylaşım için. Birkaç fotoğraf veya bir video da ekleyebilirseniz sevinirim. Konu Genel Bölümü'ne taşınmıştır.

fotograf ekleyemiyorum büyük boyut filan diyor :)

Fotoğraf eklemeyi imageshack.us v.b gibi resim upload sitesine yüklerseniz sorun yaşamazsınız.

ʞןɐʇɐpɐʇ ƃuısn pɐdı ɯoɹɟ ʇuǝs

Cok guzel fakat sadece sozluk uygulamasinda calisiyor degilmi spotlight daki sozlukten arayinca sadece ingilizce oaln cikiyor.

Saygilar

program icin tesekkur ederim.Yalniz ben bir turlu aktif hale getiremedim.Ingilizce kullaniyorum programi,acaba resimli bir sekilde anlatim yapabilir msiniz ?

hocam teşekküler eline sağlık ilk linkteki sözlük çalışıyor ingilizce-türkçe olan ama diğer link uçmuş eğer mevcutsa tekrar paylaşabilir misiniz??

hocam teşekküler eline sağlık ilk linkteki sözlük çalışıyor ingilizce-türkçe olan ama diğer link uçmuş eğer mevcutsa tekrar paylaşabilir misiniz??

İlk mesaja birkaç alternatif linkli diğer link içeriği ekledim.

Arkadaslar Selam, Mac'e yeni geçmiş birisi olarak biraz zorlanır gibi oluyorum, birçok şeyi kavradım fakat yine de Windows'daki tecrübelerim mevcut değil,. Şuan için Genieo Uygulamasını indirdim, Bilgisayarıma da kurdum fakat Bir türlü türkçe - ingilizce sözlüğü bulamiyorum ? araç çubuğunda bir simge cikti oda search sitesine gonderiyor beni bu konuda yardıma ihtiyacım var türkçe - ingilizce yerleşik sözlük ihtiyacım mevcut, mümkünse resimli bir anlatım ccok güzel olacaktir.

Arkadaslar Selam, Mac'e yeni geçmiş birisi olarak biraz zorlanır gibi oluyorum, birçok şeyi kavradım fakat yine de Windows'daki tecrübelerim mevcut değil,. Şuan için Genieo Uygulamasını indirdim, Bilgisayarıma da kurdum fakat Bir türlü türkçe - ingilizce sözlüğü bulamiyorum ? araç çubuğunda bir simge cikti oda search sitesine gonderiyor beni bu konuda yardıma ihtiyacım var türkçe - ingilizce yerleşik sözlük ihtiyacım mevcut, mümkünse resimli bir anlatım ccok güzel olacaktir.

Uygulamalarda MAC OSX'in Sözlük programına yükleniyor tüm sözlükler.

Saurik'in Cydia'sı Google Play Store da! FenoMac tan alıntı yapılmıştır derhal konun silinmesi gerekmekte yoksa Yasal işlemler uygulanacaktır !

Reklamını yapma dostum,önce aldıklanızı verin.....Hem gitsene kendi forumuna ne işin var burada :P

Merhaba Mac'a yeni geçtim. Forumda yazılı olan her şeyi yaptım. Sözlüğü açtım ingilizce türkçe şekilde kullandım fakat sözlüğü kapatıp açtıktan sonra yaptığım tüm işlemler iptal oldu yani ing.-trk. sözlük iptal oldu eski haline döndü. Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar?

http://turkmac.com/dl/turkcesozlukler.zip

Türkçe ,Türkçe- İngilizce , Osmanlıca , Almanca , Arapça , Tıp terimleri ve Hukuk terimleri

iyi geceler bu linke baglanmaya calistim ama cokmus sanirim turkce ingilizce ve almanca sozlugu yukleyebilicek biyere nerden ulasabilirim acaba

• Like 1

İlk mesajda eklediğim linkte download kısmına tikladiginizda hepsi mı kırık diyor? Eğer böyle bir durum varsa yeni link ekleyeceğim.

Edit:  Yeni linkler eklenmiştir.

bu sözlük yükleyicinin içindeki dosyaları müstakil olarak çıkarmamız mümkünmü? ''dictionary'' uzantılı dosyayı