Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
TYRT

Simcity 2013 MAC

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar malum Simcity PC'ye çıktı. Çokda güzel bir oyun. Nisan sonu-Mayıs ortası gibi Mac'e de çıkacak diyorlar.

Bu konu açılacak birsürü konunun sonucu konu kirliliği olmaması açısından Ana Konu olmasını adminlerden rica ediyorum. Adminlerin yorumunu bekliyorum.

Başka simcity konusu varsa affola.

simcity_logo.jpg

Öncelikle Simcity resmi sayfası:

SimCity Official Website

Simcity nedir?

SimCity; kendi kentimizi bilgisayar ortamında kurmamızı ve yönetmemizi sağlayan bir strateji-simulasyon oyunudur. İlk üç versiyonu Maxis, SimCity 4 ise Electronic Arts tarafından hazırlanıp piyasa sürülmüştür. SimCity 1989'den bu yana strateji türü oyun severlerin büyük oranda ilgi kapsamındadır.

(Simcity wiki sayfasından alıntıdır.)

Simcity türü nedir?

Simcity, bir stratejik simülasyon oyunudur.

Simcity'i nereden alabilirim?

Bu link Simcity'nin resmi sitesinden olan alma linkidir.

Buy SimCity

Ayrıca Simcity bir EA oyunudur. Origin üzerinden de alınabilir.

Yine de Mac versiyonu bizi şaşırtarak farklı yerlerden de alınabilir olabilir. Örneğin Mac AppStore.

Simcity Mac hakkında detaylar nelerdir?

EA'nın kendi açıklaması. Bizzat çeviriyorum(SimCity For Apple Mac FAQ - EA News)

+: Mac versiyonu ne zaman gelecek?

-:Simcity Mac için 2013 İlkbahar'ında gelecek.

+: Neden Mac versiyon sonra geliyor?

-:This isn’t a Mac port, but a full native version that runs on the Mac OS. Because of this, we want to take the time to ensure that Mac fans will get a version worthy of their platform. (Üzgünüm doğru düzgün metine dökemediğim için çevirmiyorum)

+:Kullanıcılar Mac versiyonu nasıl alacaklar?

-:Yakında Mac için ön sipariş verebileceksiniz. Daha fazla bilgi için beklemede kalın.

+:Simcity Mac versiyon kutulu olarak satılacak mı?

-:Simcity Maclerde sadece dijital olarak indirilebilecek.

+: Dijital Deluxe versiyon Mac için çıkacak mı?

-:Evet. Mac için standart, Limited ve Dijital Deluxe versiyonları alabileceksiniz.

+:Mac ile Simcity oynarken PC kullanıcıları ile oynayabilecek miyiz?

-: Evet. Herkes aynı serverde oynayabilecek. Bu hem PC hem Mac kullanıcıları dünyanın yarınını beraber inşa edebilecekler anlamına geliyor.

+:PC ile Mac kullanıcıları birlikte oynayabilecekler mi?

-:Evet! (:S)

+:Mac kullanıcıları PC kullanıcıları ile aynı bölümlere mi sahip olacaklar.

-:Evet, Mac ve PC kullanıcıları aynı bölüme sahip olacaklar.(Yine biraz yanlış bir çeviri olabilir. Kusuruma bakmayın)

+:Simcity Mac için nasıl bir sistem gereksinimi isteyecek?

-: PC versiyonu gibi, ulaşılması imkanlı gereksinimler yapıyoruz. Herhangi bir Mac kullanıcısı Snow Leopard ve C2D ile Simcity Mac versiyonunun zevkini çıkarabilecek.

+: Simcity Mac versiyonu PC versiyonuna göre herhangi bir avantaj yada eklemeler ile mi gelecek?

-:Mac versiyonu PC versiyonu ile aynı özelliklere sahip olacak.

Tamamen Kendi çevirimdir.(Ne kadar eksik yerleri olsa da mazur görün)

Oyun çıkınca hakkındaki gelişmeleri, tartışmaları, bugları vs bu başlık altında paylaşalım ve sorunlarımızı bu konu altına yazalım ki konu kirliliği olmasın.

Yeni haberler:

05.04.13@Simcity'nin 05.04.13 tarihli tweet'i "Çok yakında Mac için Simcity hakkında daha fazla detaya sahip olacağız"

07.04.13 Kendi attığım tweet: "Simcity Mac hakkında yeni haberler nedir?" Cevap bekliyorum ve gelince buraya ekleyeceğim.

İyi günler!

Güncel: 10.04.13 Net çıkış tarihi belli oldu;) 11 Haziran(byalican arkadaşımıza teşekkürler) Ayrıca Originde 60€ olarak PC/Mac versiyonu satışta. Bu oyunu alırsanız ek ücret ödemeden oyunu Mac'inizde de oynayabileceksiniz;)

Edited by TYRT

Bunuda sorucaktım. Resmen aklimi okuonus

Mac Simcity ile ilgili haberleri sürekli takipteyim. Sizde bu konuda tartışma yapabilirsiniz ya da haber paylaşabilirsiniz.

Konu Genel Bölümü'ne taşınmıştır. Oyunlar Bölümü'nde direkt crackli oyunlar paylaşılmaktadır, bölüm bilgi amaçlı değildir.

Konu Genel Bölümü'ne taşınmıştır. Oyunlar Bölümü'nde direkt crackli oyunlar paylaşılmaktadır, bölüm bilgi amaçlı değildir.

Teşekkür ederim ilginize

Cyder Port mu?

Değil, Mac'e özel versiyon. Ama oyun içeriği aynı olacak.

Konuyu daha fazla kişinin görmesi için uplayalım:)

Nisan ayına girdik hiç ses yok. Twitter üzerinden de cevap vermiyorlar.

İnşallah Nisan sonu gibi çıkar.

Tarih belli oldu: 11 Haziran

Kaynak:

https://twitter.com/simcity

Ek bilgi olarak, şu an satın alırsanız Mac sürümü çıkana kadar PC sürümüyle de oynayabilirsiniz ek bir ücret ödemeye gerek yok.

Teşekkür ederiz, ilk mesaja bazı yenilikler eklenmiştir.:D

+: Neden Mac versiyon sonra geliyor?

-:This isn’t a Mac port, but a full native version that runs on the Mac OS. Because of this, we want to take the time to ensure that Mac fans will get a version worthy of their platform. (Üzgünüm doğru düzgün metine dökemediğim için çevirmiyorum)

Senin için çevireyim:

Bu oyun bir port değildir. Mac için özel olarak geliştirilen bir oyundur. Bu yüzden; Mac fanlarının platformlarına değer bir versiyon yaptığımızdan emin olmak için biraz zaman istiyoruz.

---------------------------------------------------------

Ayrıca eğer pc versiyonunu alırsam bu oyunun kod ile mac e de yükleyebilirim değil mi?

Oyun çıktımı ? Nette bakıyorum link göremedim..

11 Haziran'da çıktı.

Forumda konusu mevcut mu peki? Varsa konu linki alabilirmiyim

Hayır, bu konudan başka bu son oyunla alakalı konu yok.

Tapatalk kullanılarak iPhone'umdan gönderildi.

Hayır, bu konudan başka bu son oyunla alakalı konu yok.

Tapatalk kullanılarak iPhone'umdan gönderildi.

Eyvallah, teşekkürler

macbook pro'da oynamaya çalışıyorum oyun kasıyor 750m ekran kartı var bu nasıl iş anlamadım. şimdi windows kurup birde orda denicem.

Oyun zaten vasat altı bir oyun, cok şey kaybetmiyorsunuz.

Oyun güzel bir şehir kurma oyunu neyi beğenmediniz?

Ben indirip denemedim bile ama oyunu oynayanların bilinen buyuk oyun WEB sitelerindeki (gamespot, ign vs.) ratingi vasatın altında yönünde. Ben Simcity 2000'leri de gördüm, o oyun klasikti işte. Grafikle vs. oyun oyun olmaz, akıcılık-hikaye önemli.

Ben indirip denemedim bile ama oyunu oynayanların bilinen buyuk oyun WEB sitelerindeki (gamespot, ign vs.) ratingi vasatın altında yönünde. Ben Simcity 2000'leri de gördüm, o oyun klasikti işte. Grafikle vs. oyun oyun olmaz, akıcılık-hikaye önemli.

Son cümlene kesinlikle katılıyorum ancak şu anda oynanabilecek en iyi şehir yönetme oyunu. Cities XL var bir de :)