Jump to content
Sign in to follow this  
reinamartini

Adım adım Cydia

Rate this topic

Recommended Posts

Herkesin bildigi üzere iPhone/iPod jailbreak işleminden sonra en lazım olan şey Cydia uygulamamız. Yeni başlayanlar için adım adım Cydiayı anlatayım.

öncelikle Jailbreak işleminden sonra ana ekranımıza Cydia gelmekte. cydiayı çalıştırıyoruz.

img0593.png

Karşımıza ilk olarak cydiayı ne amaçla kullanacagımıza dair bir soru çıkıyor. çok yogunluk olmaması için user tercih ediyoruz.

img0612.png

Cydia açılmaya başlıyor. üstteki Downloading packagesi bekleyin.

img0594.png

Daha sonrada Reloading.

img0595.png

Ve artık cydia kullanıma hazır.

img0596.png

Cydia sekmesindeki featured packes bölümünde Cydia sponsorlarının uygulamalarını görebilirsiniz.

More package sources bölümünde ise yine Cydia tarafından kullanılmaya hazır sourcleri bulabilirsiniz.

img0607.png

Bunları yüklemek için source seçip sag üstten install yapmanız yeterli.

img0608.png

Gelelim sections bölümüne,burada cydia içerisindeki (ekli olan sourclerde) uygulamaların katagori görünümleri vardır. mesela Complete temalara girip seçim yaparak cihazınıza yükleme yapabilirsiniz.

img0597.png

img0609.png

En çok ziyaret edeceginiz bölüm changes, burada sourclere yüklenen uygulamaları anlık olarak görebilirsiniz.

img0598.png

yükleme yapabilmek için uygulamaya tıklatıp,açılan sayfada özelliklerini,ekran görüntülerini görebilirsiniz. sag üstte bulunan install tuşu ile yükleme yapabilirsiniz.

img0610.png

Gelelim manage bölümüne, buradan cydiamızı yönetiyoruz.

img0599.png

Packages bölümünde cydiada yüklü olan uygulama,tema ,oyunlar vs görülüyor.

img0600.png

Sources bölümünde yüklü olan ve yeni ekleyeciğimiz sourcleri yönetilir.

img0601.png

Yeni source eklemek için öncelikle sag üstte bulunan edit tıklanır.

sol üstte açılan add tıklanır. ve açılan pencereye source adresi yazılarak add source yapılır.

img0602.png

img0603.png

install olduktan sonra artık yeni source eklenmiştir. source silmek içinse yine sag üstten edit yapılır. silinecek source üstündeki eksi işareti tıklanıp,sagda açılan delete ile source silinir.

img0604.png

Manage bölümdeki son seçenek ise storage kısmı, buradada cihazımızın hafıza durumu görülür.

img0611.png

Sıra geldi search özelliğine,adını bildigimiz bir uygulamanın bir kaç harfini yazmanız yeterli gelecektir. seçip yükleyebilirsiniz. Resimdede görüldüğü üzere eger uygulama yüklü ise yanında okey işareti bulunur.

img0606.png

ipuçları ve hatırlatmalar

* Cydia ana ekranda unable to load hatası alırsanız wifi baglantınızı kontrol ediniz.

* Kullanıcı ayarlarını yanlış yaptıysanız manage/setting tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

* Eger yükleyeceginiz şeyin adını biliyorsanız açılışta loading beklemeden hemen search bölümünde aratabilirsiniz.

* Herhangi bir sorundan dolayı yüklemeniz yarım kaldıysa tekrar aynı uygulamaya girerek kalan yerden devam edebilirsiniz.

* Bir uygulama için install dedikten sonra confirm yapmadan çıkmak isterseniz sol üstteki cancel/Queue ardındanda cancel and clear diyerek yüklemeden çıkabilirsiniz..

* Gereksiz sourcleri eklemeyin.

-reinamartini-

Edited by reinamartini

harikasin ustad :) cok guzel calisma :)

bu yazı karakterlerini nasıl değiştiriyoruz bilen varmı en kolay yoldan açıklarsanız ;)

bu yazı karakterlerini nasıl değiştiriyoruz bilen varmı en kolay yoldan açıklarsanız ;)

repoya 35 tane fontla 2 tane mega font pack yollamış biri olarak söylüyorum,tabiki biliyorum :D repomuzdan FontSwap yüklüyorsun,sonra yine repodaki fontlerdan istediğini yükleyip fontswapten aktif ediyorsun. bütün fontlarda ss vardır. Ayrıca sadece fontu indirmeye başlasan bile FS iner otomatik ;) ayrıca ordaki font comic sans ve repoda mevcut.

kardeşim göstermişsin gene farkını... ellerine sağlık...

teveccünüz efem :)

repoya 35 tane fontla 2 tane mega font pack yollamış biri olarak söylüyorum,tabiki biliyorum :D repomuzdan FontSwap yüklüyorsun,sonra yine repodaki fontlerdan istediğini yükleyip fontswapten aktif ediyorsun. bütün fontlarda ss vardır. Ayrıca sadece fontu indirmeye başlasan bile FS iner otomatik ;) ayrıca ordaki font comic sans ve repoda mevcut.

Bilgilendirme için çok saol kardeşim;)

Adım adım cydia'da bugun cydia'mısın güzide bir reposu olan iphoneyardim.net'teyiz...

Merhaba teyzecim bize cydia'yı anlatır mısın?

:))))

Adım adım cydia'da bugun cydia'mısın güzide bir reposu olan iphoneyardim.net'teyiz...

Merhaba teyzecim bize cydia'yı anlatır mısın?

:))))

lol :D abi sade font seversen jaguari oneririm,ama lamborginin el yazisi fontuda harika

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abi, siz olayı aşmışsınız artık, ne fontu ya :D Durun daha bir ton yapılması gerekenler var...

Millet düşmüş font derdine, biz daha fake imei bekleyelim :D Keyfiniz gıcırrrr ;)

Saygılar...

Apple font paketini deneyin arkadaslar... neo tech kullanıyorum şahane!

Bende apple font kullaniyodum:)

3g 4.1 8b turkcell var.jailbreak yaptım az önce sorunsuz.cydoder video programını indirdim.ama çalışmadı nedenki?

Dosya merkezimizde qik video recorder cok basarili.

hocam siteden indirdiğimiz uygulamaları yüklemek için cydiada ne indirmeliyiz yada kurmalıyız..... itunnesde sync olmuyorlar nasıl yapacagız bu işi..? inşallah dogru yere yazmışımdır meramımı..... iyi geceler

hocam siteden indirdiğimiz uygulamaları yüklemek için cydiada ne indirmeliyiz yada kurmalıyız..... itunnesde sync olmuyorlar nasıl yapacagız bu işi..? inşallah dogru yere yazmışımdır meramımı..... iyi geceler

Cydia ya girin ve cydia.hackulo.us source unu ekleyin. Telefonda yüklü olan versiyonunuz hangisi ise hackulo source undan versiyonunuza uygun olan AppSync yamasını indirin.

Saygılar...

iphone 4.0.2 jb unlock yaptım. Cydia dan sbstettingi yuklucem. Aratıyorum ayrıntılarına geldigimde '4 kullanıcıları için uyarı' die bir yazı çıkıyor kırmızı bir kutucuk içinde.Buna ragmen yuklemelimiyim ?

Yada ip4 için bu aşagıda çalışan programları tek tuşla kapatmak için onerebiliceginiz başka bi program olurmu ?

iphone 4.0.2 jb unlock yaptım. Cydia dan sbstettingi yuklucem. Aratıyorum ayrıntılarına geldigimde '4 kullanıcıları için uyarı' die bir yazı çıkıyor kırmızı bir kutucuk içinde.Buna ragmen yuklemelimiyim ?

Yada ip4 için bu aşagıda çalışan programları tek tuşla kapatmak için onerebiliceginiz başka bi program olurmu ?

Cydia da Remove Background uygulamasını aratın. Tek tuşla açık olan tüm uygulamaları kapatabilirsiniz.

Saygılar...

Teşekkürler dedigin gibi yaptım ve oldu , sadece remove bg'yi kullanıyorum hepsini kapıyor çok faydalı bi program bulandan allah razı olsun :)

Diğerlerine dokunmak istemiyorum acemisi oldugum için yanlış birşey yapmak istemiyorum.Başka çok faydalı bir işlevi daha varsa paylaşırsanız sevinirim

Teşekkürler dedigin gibi yaptım ve oldu , sadece remove bg'yi kullanıyorum hepsini kapıyor çok faydalı bi program bulandan allah razı olsun :)

Diğerlerine dokunmak istemiyorum acemisi oldugum için yanlış birşey yapmak istemiyorum.Başka çok faydalı bir işlevi daha varsa paylaşırsanız sevinirim

aklınıza gelen birşeyi yapmak için gerekli bir uygulama varsa forumun arama kısmından aratarak daha once acılmıs bir sürü konu içinden size uygun olanlarını bulabilirsiniz. ayrıca soru-cevap bölümünü kullanarakta bir cok sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

saygılar.

appsync tam olarak ne ise yariyor acaba ?

crackli uygulamaları(yani siteden indirdigin) itunes aracılıgı ile sync etmene yarıyor. o olmadan itunestan crackli uygulama kuramazsın dostum.

anladim tesekkurler.ben acemiyim daha iphone konusunda ilk defa elime aldim cihazi.onerbileceginiz program,uygulama,yarari olabilicek apliskynlar varsa acemiler icin onerebilirmisiniz ?

anladim tesekkurler.ben acemiyim daha iphone konusunda ilk defa elime aldim cihazi.onerbileceginiz program,uygulama,yarari olabilicek apliskynlar varsa acemiler icin onerebilirmisiniz ?

jailbreak yaptıysanız dosya merkezimizde seçkin uygulamalar var,eger değilse apple storedan başka çareniz yok zaten.zevkinize göre bakın.