Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
yusuf_ak

iPad alacağım ancak hangisini alayım karar veremedim?

Rate this topic

Recommended Posts

Şimdi 7'ye gidiyorum ve bitmek üzere okul. Önümüzdeki sene lise geçişinde iPad alacağım. Hangisini alacağıma karar veremedim. iPad 3'mü iPad 4 mü yoksa o zamana çıkarsa iPad 5 ya da iPad Mini mi? Bir de bu minilerin sürümü var mı? iPad 5 mini ya da iPad 4 mini gibi. Eğer yoksa bunlara max. iOS kaç yükleniyor?

aha ilkokullu :D

onu bunu bırakalım bende ipad 4 128 gb bende bu hafta sonu alıcam retinası mühtiş müthiş bence düşünme bile al ipad 4 ü

aha ilkokullu :D

onu bunu bırakalım bende ipad 4 128 gb bende bu hafta sonu alıcam retinası mühtiş müthiş bence düşünme bile al ipad 4 ü

İlkokullu derken ? Kötü bir şey mi ?

iPad 4'te iyiyim ama bir sene daha bekleyip iPad 5 almayı planlıyorum. 128 GB bana biraz fazla. 64 iyidir. Siz alırken iOS kaç yüklü geldi ? Ayrıca bir sorum daha var. Ne kadara ve nereden aldınız?

İlkokullu derken ? Kötü bir şey mi ?

iPad 4'te iyiyim ama bir sene daha bekleyip iPad 5 almayı planlıyorum. 128 GB bana biraz fazla. 64 iyidir. Siz alırken iOS kaç yüklü geldi ? Ayrıca bir sorum daha var. Ne kadara ve nereden aldınız?

ikinci el aldım 1600 tl'ye sahibinden.com dan arkadaş sağolsun 6.1.3 e güncellemiş o yüzden jailbreak yok

ama daha önce ipad 2 ve 3 kullanmıştım en ama en hızlısı ipad 4 cihaz resmen f-16

Şimdi 7'ye gidiyorum ve bitmek üzere okul. Önümüzdeki sene lise geçişinde iPad alacağım. Hangisini alacağıma karar veremedim. iPad 3'mü iPad 4 mü yoksa o zamana çıkarsa iPad 5 ya da iPad Mini mi? Bir de bu minilerin sürümü var mı? iPad 5 mini ya da iPad 4 mini gibi. Eğer yoksa bunlara max. iOS kaç yükleniyor?

Dostum daha 1 senen var :) o zamana kadar kim bilir neler çıkacak :)

Eger performans ariyorsan 3 de fena degil.ben 3 kullaniyorum daha hic bi takilma kasma oyundan atma yasamadim ama 4 un retinesaina boyun egerim

tapatalk 2 kullanilarak lagim kapagindan gonderildi :)

E ipad 3 tede retina var zaten ?

Tapatalk 2 kullanilarak LG Optimus G'den gönderildi.

Mini önermiyorum kimseye... iPad 2 den sonra çıkan her iPad retina ekrandır. (Mini hariç)

Edited by Gurboga

O zaman iPad 3 ile iPad 4 arasında ne fark var? Ben sadece retina ekran farkı var sanıyordum. Demek değilmiş :?

Sanırım ipad 3 a6 işlemci ipad4 a6x işlemci kullanıyor bu tarz bir kaç farklılık mevcut mesela ipad4 Lightning connecter kullanıyor son olarak emin değilim ama ipad4 te 128 gb seçeneği var diye biliyorum

ipad 3 a5x islemcili onu duzelterek baslayim cumleme. sirasiyla ipad 2 , ipad 3 ve suanda da ipad 4 kullanmaktayim ilk ikisi 16gb idi ipad 4 um ise 32gb. sana öncelikli tavsiyem parasal acidan rahatsan ipad miniyi unut gereksiz demicem kucuk ekran herkesin kullanim alani farkli olabilir ama yavas ve ekrani RETİNA degil. ipadi kullanma amacin ne kardesim bilmiyorum ama yasca kucuk olmandan dolayi bolca oyun yukleyecegini varsayarsak kesinlikle ucuz diye 16gb alma pisman olursun 64 seni keser bide jailbreak yaparsan oyun uygulama torrent derken o hafiza sana anca yeter. seneye alacagina varsayarsak 2. el 32 ya da 64 gb ipad 4 sana en uygun olur :)

Bilgiler için teşekkür ederim ancak şöyle bir karmaşaya sebep oldum sanırım. Ben iPad'i seneye değil istersem bu sene de alabilirim ama dedim ki bir sene daha bekleyip iPad 4 yerine iPad 5 çıkarsa onu alayım. Hani istersem şimdi de alabilirim. Zaten iPad Mini'ye eledim çünkü hiç kimse memnun değil. Jailbreak yapmak isterim ancak iOS 6.1.2 ya da daha alt bir sürümse yaparım. Asla tethered yapmayı düşünmüyorum. Sadece oyun için değil, yaklaşık 2 ya da 3 GB arası müziğim, 1,5 GB fotoğraflarım var. Ayırca zaten onların beyni minimum 1,5 GB hafıza istiyor. Toplamda 64 GB olduğunu düşünürsem 64-6=58 GB bir oyun hafızası kalıyor. Bu hafızadan eğer jb yaparsam da bir 4 gb oraya ayıracağım. Tweaklerdi, eklentiler di, temalardı vs vs. 58-4= 54 GB oyun hafızası. Beni anca doyurur. 128 GB çok fazla benim için. 64 iyidir. Eğer 32 gb olarak düşünürsem 26 GB bir hafıza kalacak. Hatta 22 GB. Bakalım ne alacağıma yavaş yavaş karar veriyorum. A6X çip daha hızlı olduğu için iPad 4'e çok ısındım :) Bakalım ne olacak. Herkese düşüncelerinden ve fikirlerinden dolayı teşekkür ederim.