Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
NFS

iTools ile Backup İçerigini Görebilme / Yedekleme / Kaydetme (Resimli Anlatım)

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim....

Şimdi sizlere İTOOLS ile itunesten alınan backupların içeriğini nasıl görebiliriz bu yedekleri telefona veya pc ye ayrı ayrı nasıl atabiliriz onu anlatacağım.Daha önce bir kaç arkadaş açıklamış ama daha detaylı ve resim destekli olarak daha açıklamak gereği duydum.

Öncelikle pc de İTUNES in yüklü olması gerekli ve telefonun yedeğini İTUNES ile almalıyız.İTUNES yedeklemede telefonun iğneden ipliğe herşeyini toplu halde saklar.Biz alınan bu yedeklerin içeriğini göremediğimiz gibi,bu yedekleri telefona tek tek yükleme şansımızda yok.Dolayısıyla İTOOLS bunun için bize fazlasıyla yardımcı olacak.

Şimdi İTOOLS u çalıştırıp var olan yedeğinize tıklayın,fotograf,sms,rehber,arama geçmişinin olduğu ekran karşımıza gelecektir.

new_1.jpg

new_2.jpg

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi fotoğraf ve video yedeklerimiz var bunları sürükle bırak ile pc ye veya yine İTOOLS aracılığı ile telefona kaydedebiliriz.

new_3.jpg

SMS yedeğimize gelince; üzerine çift tıklayıp görebilirsiniz.Ayrıca buradaki SMS ve imesaj yedekleriniz telefona yükleyebilirsiniz.Bunu için aşagıdaki resimdeki (Tüm klasörleri /var/mobile/Library/SMSiçine atın...Sms.db sadece mesajlar,diğerleri i-mesajlardır.) Ayrıca ''export'' düğmesi ile SMS leri pc ye CVS olarak kaydededip EXEL ile pc den açabiliriz.

new_4.jpg

Aşağıdaki resimde REHBER yedeğimiz var.

Yine SMS de olduğu gibi REHBERİ de çift tıklama ile görebilir telefona yükleyebiliriz.Herhangi bir İPHONE telefona yüklemek için (/var/mobile/Library/AddressBook içine buradaki klasörleri atmanız yeterlidir. )

new_5.jpg

Son olarak arama geçmişimizi çift tıklama ile görebilir ''export'' seçeneği ile CVS formatında pc ye kaydedebilir EXEL ile açabiliriz.

new_6.jpg

Alıntı çalıntı değildir.

Herkese hayırlı günler,kalın sağlıcakla :)

Edited by NFS
  • Like 7

Emeğine sağlık Ramazan hocam. çok faydalı ve detaylı anlatım olmuş ellerin dert görmesin..

Güzel Anlatım Teşekkürler :)

Teşekkürler çok güzel bir çalışma olmuş ;)

... İphone 4s 6.1.2 Evasion JB ...

Peki zeki müren de bizi görecek mi :) demeyecegim de... :). Peki bur iphone dan aldigimi yedegi baska bir iphona yukleyebilir miyiz :)

Ramazan Abi ne yalan söyliyim daha iyi açıklanmazdı herhalde..

emeğine sağlık...

Peki zeki müren de bizi görecek mi :) demeyecegim de... :). Peki bur iphone dan aldigimi yedegi baska bir iphona yukleyebilir miyiz :)

Evet...

Tesekkürler....

Rica ederiz.....

Ellerine sağlık hemşerimm ibackup ta böle bişet alternatif olarak akıllarda kalsın

Ellerine sağlık hemşerimm ibackup ta böle bişet alternatif olarak akıllarda kalsın

Sagol...İbackupbot KEY istiyor hem de karışık,iTools daha kolay :)

Teşekkürler kardeşim, bu güzel anlatım için.

iPhone 4S using Tapatalk 2

Yedekteki uygulama içeriğini görebiliyormuyuz acaba mesala cardreader ile tarattığım kart bilgilerini alabilirmiyim

Yok bu programla sadece resim,rehber,aramaları görebilir ve alabilirsiniz....

Size lazım olan program "ibackupbot veya Sqlite" bu programlar ile backup içirdiğinin tamamına (girilen siteler,Facebook yazışmalarının saatine kadar) ulaşabilirsiniz,ama çok detaylıdır baya uğraşmanız gerekir

Yok bu programla sadece resim,rehber,aramaları görebilir ve alabilirsiniz....

Size lazım olan program "ibackupbot veya Sqlite" bu programlar ile backup içirdiğinin tamamına (girilen siteler,Facebook yazışmalarının saatine kadar) ulaşabilirsiniz,ama çok detaylıdır baya uğraşmanız gerekir

Tesekkürler

Rica ederiz....

Konu "Önemli başlıklar" bölümüne taşınacaktır,lazım olan arkadaslar oradan ulaşabilir.

Jailbreaksiz mesajları tekrar yüklemenin bir yöntemi var mı ?

Jailbreaksiz mesajları tekrar yüklemenin bir yöntemi var mı ?

Maalesef hayır.

peki sms i geri yüklemek mümkün mü ? jailbreak yok yüklemenin bir yolu varmı lütfen var deyin

Edited by Ekremca

Usta burada notları nasıl alırız acaba?

Birde ben sms dosyalarını yükleyemedim, ıtools izin vermiyor kopyalamaya..

Edited by ivez

ios 8 de çalışmıyor yada ben yapamadım.