Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
gagged3

Mac OS X Mavericks izlenimlerim,

Rate this topic

Recommended Posts

Selam, 2010 Mbp kullanıcısıyım. Bugün cihazıma Mavericks DP4'ü deneme amacı ile yaklaşık 1 saat önce kurmuş bulunmaktayım, evet tam sürüm değil illaki hatalar olacaktır ve bunları apple düzeltecektir şüphem yok ama söyleyim Snow Leopard'ı özlüyorum :confused: Herneyse izlenimlerimi ve yakaladığım eksileri paylaşayım; dock'ta torrent vb başka programlar dosya indirirken yüzdeleri görünüyordu indirme hızı görünüyordu bu görünmüyor. Açık olan uygulamaların altında ışık yanmıyor ama tıklayınca kapattığınız kısımdan açılarak devam ediyor. Safari oldukça güzel ve hızlı olmuş gerçekten beğendim. Skype'ta sorunlar mevcut bu düzelecektir. LOL oyunu sorunsuz bir şekilde çalışıyor FCP X çalışmıyor, fotoğraf düzenleyicisi GIMP çalışmıyor, Steam'ı deneme şansım olmadı henüz ve olacağınıda zannetmiyorum Lion'a geri dönüyorum biraz sonra. Kısa bir izlenim olmuş olabilir ama kendi fikirlerimi beyan etmek istedim. İyi forumlar

5.1 0 mı yükledin ?

Edited by prolab

Boş ram miktarı yine düştü.

Lion da 6-6.5gb oluyordu

M.lion ile 5 lere indi

Şimdide 4gb larda

Boş ram miktarı yine düştü.

Lion da 6-6.5gb oluyordu

M.lion ile 5 lere indi

Şimdide 4gb larda

aynen bu ram olayını çözemediler gitti 8 gb ram var lion da iken ortalama 4-5 gb  yer oluyodu en az şimdi 2-3 gb düştü resmen hatta demin 667mb kalmıştı ne yapıyor bu kdr rami bende bilmiyom bilgisayarı sıfır açtığımda bile en fazla 5.9 gb ram boşda kalıyo oda bi google chrome fln açtığımda direk 4gb düşüyo hani chrome dediğin şey 1-2 gb olsa anlarım da mb düzeyinde bile olan bi uygulamada direk bu kr ram somürmesi hiç hoşuma gitmedi ayrıca finder da multi tap olayını getirdik dedilerdi am hiç pratik değil yada düzgün çalışmıyor finderın ayarlar ksımında da "yeni pencereleri tab şeklinde aç" işaretleme me rağmen hala ayrı ayrı pencere açıyor nasıl kullanılıyor bu multi tab bilen varsa yazzın, en son olarakda şarj konusunda iğleştirmeler var o kesin çünkü direk 1 saat fazla kullanım sağladı şuanki final sürümü ve o konuda çok memnunum :)

aynen bu ram olayını çözemediler gitti 8 gb ram var lion da iken ortalama 4-5 gb yer oluyodu en az şimdi 2-3 gb düştü resmen hatta demin 667mb kalmıştı ne yapıyor bu kdr rami bende bilmiyom bilgisayarı sıfır açtığımda bile en fazla 5.9 gb ram boşda kalıyo oda bi google chrome fln açtığımda direk 4gb düşüyo hani chrome dediğin şey 1-2 gb olsa anlarım da mb düzeyinde bile olan bi uygulamada direk bu kr ram somürmesi hiç hoşuma gitmedi ayrıca finder da multi tap olayını getirdik dedilerdi am hiç pratik değil yada düzgün çalışmıyor finderın ayarlar ksımında da "yeni pencereleri tab şeklinde aç" işaretleme me rağmen hala ayrı ayrı pencere açıyor nasıl kullanılıyor bu multi tab bilen varsa yazzın, en son olarakda şarj konusunda iğleştirmeler var o kesin çünkü direk 1 saat fazla kullanım sağladı şuanki final sürümü ve o konuda çok memnunum :)

Sonraki sürümde 8gb ram az gelicek bu gidişle. Ama şöyle bir durum var. Geçen günler bi ara 90mb a kadar düştü boş ram fakat takılma kasma yavaşlama olmadı.

4gb ram i 6gb gibi kullanıyormuş. Sanırım o yüzden programlar az gösteriyor. Benim aklıma gelen bu.

• Like 1

Bende mid 2010 model MacBook Pro kullanıcısıyım, 8 GB, 1067 MHZ, DDR3 ram kullanmaktayım ve ram ciddi anlamda 1 GB'ın altına düşüyor, neden, nasıldır onu bilmiyorum ama Mavericks açıkcası bir kaç güncelleme alınca bizim gibi 2010 model MacBook Pro kullananlarda ram konusunda rahat bir nefs aldıacak.

Edited by drorbital

Bende mid 2010 model MacBook Pro kullanıcısıyım, 8 GB, 1067 MHZ, DDR3 ram kullanmaktayım ve ram ciddi anlamda 1 GB'ın altına düşüyor, neden, nasıldır onu bilmiyorum ama Mavericks açıkcası bir kaç güncelleme alınca bizim gibi 2010 model MacBook Pro kullananlarda ram konusunda rahat bir nefs aldıacak.

Bu biraz apple politikasi dicem ama bu kadar ram kullanimi osx icin hic iyi bir durum degil sarj konusunda da biraz pasif kaliyor sistem stabil lakin biraz guclu donanim gerektirdigi icin eski apple kullanicilarini uzucektir..

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

• Like 1

2011 macbook pro kulanicisi olarak yukledigime pisman oldum tambi ram dusmani. bence en hizli ve en stabil leopar 10.6.8  tekrar dan leopara dondum . benim acimdan tek sorun safari nin bagzi ozelikleri onun haricinde leopar cok hizli.

Track pad Gm sürüşünde bile çok iyi çalışıyordu. Final sürümünde trackpad nedense sıkıntılı bende.

Sizlerde de durum aynı mı?

Trackpad de bende de sıkıntı var.

Çoğu zaman trackpad ile tıklayıp sürüklerken sorun yaşıyorum. Hissiyatsızlaşmış sanki

bence bosuna bedava vermediler :D hic memnun olan yokmu acaba .

bende 2011 I5 4GB ram 500 hdd var dun darty de retinayi denedim inanilmaz hizliydi , benim anladigim kadariyla performans icin benim cihazimdan farkli olarak 8 gb ram ve sdd vardi .simdi bende rami yukseltip sdd taksam o hizda olurmu? yani donanimsal performans acisindan baska fark varmi oda I5 isletimsiydi

beyler kullanıdığınz sistemden memnunsanız değiştirmeyin bişey değişmiyo, belki arka planda daha stabil fln yaptık diyebilirler ama ben 2 haftadır kullanıyom bi değişiklik gömedim hala hatta pil ömrüm %77 lere düştü daha çok canımı sıktı ayrıca progrmalrın bazılaru uyumlu değil hala o yüzden geri montain liona dönücem hatta liona bile dönebilriim.. sonuç olarak gördğüm şeyde apple her çıkardığı yeni modelde yanına bide yazılım çıkarıyo ve eski model ürünlerini saff dışı bırakıp yüklenen yazılım ile onları daha kulanılmaz hale getiriyo böylece kullanıcıda yenisini almaya zorluyo ve apple ın bu politikasından dolayı nefret ediyorum, bunu istisnasız her ürününde yapıyo en son olan ios7 de olmuştu şimdi maverick ile yaptı hep böyle yapıyor hep!1!1...

• Like 2

2011 macbook pro kulanicisi olarak yukledigime pisman oldum tambi ram dusmani. bence en hizli ve en stabil leopar 10.6.8 tekrar dan leopara dondum . benim acimdan tek sorun safari nin bagzi ozelikleri onun haricinde leopar cok hizli.

Leoparda bootcamp varmı ?

bende 2011 I5 4GB ram 500 hdd var dun darty de retinayi denedim inanilmaz hizliydi , benim anladigim kadariyla performans icin benim cihazimdan farkli olarak 8 gb ram ve sdd vardi .simdi bende rami yukseltip sdd taksam o hizda olurmu? yani donanimsal performans acisindan baska fark varmi oda I5 isletimsiydi

Bende 2010 mid var. 8gb ram yaptım, ssd taktım gayet güzel oldu. Fakat yine de yeni retina ekranlı cihazlarla kıyaslarsak fark çok.

Leoparda bootcamp varmı ?

evet bootcamp var . sizin cihaz i5 isletimcilimi .

evet bootcamp var . sizin cihaz i5 isletimcilimi .

Evet i5 ( 2010 middle )

ozaman ben hic masraf yapmim bosuna 2014 macbook pro lar da yeni nesil isletimci olacagini duymustum %70 daha az enerji hariyormus  . isallah onu alirim kismet olursa.

Mavericks final sürümü çıktığında mavericks GM sürümü kullanıyordum ve pek sıkıntı yoktu. Güncelleme ile birlikte özellikle trackpad kullanımında sıkıntı olmaya başladı.

Önceki gün sıfırdan Mavericks yeni kurulum yaptım sonuç değişmedi.

Mavericks GM ye mi dönsem acaba diyorum, mümkünse ?

son sürümde thouch pad sıkıntılı çoğu kez bir pdf dosyası incelerken birden takılıyo, sayfayı aşağı yukarı hareket ettiremiyorum deli oluyorum bi 1-2 dk sonra kendine geliyo ama bu sürekli oluyo canımı çok sıkıyor, sürekli kullandığım birşeyin böyle sıkıntı çıkarması cidden can sıkıcı